Kolozsvár/Cluj Napoca, Rózsa u./str. Samuil Micu 12A/3     0040 264 597 450

Mint mindig, az esemény idén is augusztus 20-hoz kötődik, 18-tól 25-ig tart.

Idén tizenötödik alkalommal szervezi meg a Kincses Kolozsvár Egyesület – és számos partnerszervezete – a Kolozsvári Magyar Napokat. Az esemény idén hetvennégy helyszínen, közel hatszáz programmal várja a látogatókat, és ehhez a sűrű programkínálathoz kiadónk is hozzájárul. 

Mint minden évben, most is részt veszünk a Magyar Napok könyvvásárában, standunkat megtalálják a Színház/Emmanuel de Martonne utcán. A könyvvásárra – egyéb akciók mellett – „Kolozsvár-válogatással” készülünk: számos, Kolozsvárhoz kapcsolódó kötetünket vehetik meg majd kedvezménnyel a vásár ideje alatt; majdnem húsz címet pedig egységes áron, 10 lejért vásárolhatnak meg az érdeklődők.

A vásár mellett bemutatóval is készülünk: augusztus 23-án, szombaton délután 16 órától a Szabók Bástyája konferenciatermében mutatjuk be 20. század sorozatunk legújabb köteteit.

Milyen értelemben tekinthető egy „párnak” Iuliu Hossu görögkatolikus és Márton Áron római katolikus püspök? Ki volt Popoff Mihály, illetve mi volt egyáltalán a magyar ortodox egyház? Igaz-e, hogy a bécsi döntés után „ejtőernyősök” árasztották el Észak-Erdélyt? Ha a törvény megengedte, miért nem alapíthattak iskolákat a román egyházak? Lehetett-e valaki román nemzetiségűként főispán a „kis magyar világban”? Ezekre a talán furcsa kérdésekre is választ kaphat az olvasó ebből a könyvből, amely a magyar kormányzatok észak-erdélyi nemzetiségpolitikáját elemzi, mégpedig a helyben maradt román lakosság nézőpontjából. Sárándi Tamás Függőben. A román kisebbség helyzete Észak-Erdélyben (1940-1944) c. kötetéről a szerzővel Fodor János történész beszélget.

Kovács Esztert „Egy kis figyelmesség”. Informális hálózatok és gyakorlatok a Gyergyói-medencében (1970-1989) c. kötetéről Péter László szociológus kérdezi. Ez a könyv az 1970 és 1989 közötti időszakba utaztat vissza. Megtudhatjuk, hogyan taposták ki a Gyergyói-medence „elit” személyiségei és a civilek az intézményi vagy egyéni igények szerinti utakat, milyen praktikákat alkalmaztak az érdekérvényesítésre a korabeli mindennapok szükségleteit is kontrolláló diktatúra ellenében, mellett vagy azzal együtt.

A sorozat történetéről és további terveiről Gidó Attila, a sorozat egyik társszerkesztője beszél majd.

Helyszíneinken mindenkit szeretettel várunk, és persze mindenkinek élményekkel teli magyarnapozást kívánunk!

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük